דרכי אבחון

אבחון בתדרי האנרגיה

רפואת התדרים מבוססת על תיאוריות ומחקרים מתחומי הרפואה האנרגטית, הפיזיקה הקוונטית ותיאורית המיתרים. בבסיס השיטה יוצאת מנקודת הנחה שהעולם סביבנו מורכב מרשתות תדרים ומיתרים קוונטים, שמחוברים בינם לבין עצמם בתבניות ייחודיות, כאשר תבנית ניתנת למדידה היא נקראת תדר.

היקום שאנו חיים בו מכיל אנרגיות ותדרים שמקרין אותן, הכושר שלנו לחוש ולהבחין בתדרים אנרגטיים מסוימים הרוטטים בסביבתנו, הינו התכונה הבסיסית של כל רקמה חיה. נראה כי צמחים מגיבים להתנהגות בני אדם, בעלי חיים "מריחים סכנה" ממרחקים. אצל בני אדם נראה שכשאנחנו נכנסים למקום כלשהו נחוש את ה"אווירה" במקום, באופן המשפיע על רצוננו להישאר או ללכת מהמקום.

תדרים נמצאים בסביבה הטבעית שלנו כשדות אלקטרו-מגנטים שמקורם בשמש, בברקים ובמקורות נוספים בטבע, ובנוסף קיימים בסביבתנו שדות אלקטרומגנטים, כמו: בטלפונים הסלולריים, גלי רדיו, מיקרוגל, אולטרה-סאונד, ועוד

המדע המערבי החל לסגור את הפער, הנוסחה המפורסמת של איינשטיין, לפיה אנרגיה ומסה הן חלופיות, מהווה את פריצת הדרך המערבית בתחום זה, לאחרונה מדענים מתחילים להסיק מהחוק הפיזיקלי האוניברסלי מסקנות הנוגעות לבריאות האדם, ההכרה בחשיבות של הבנת הגוף כמסה והרוח כאנרגיה, הולכת ומתגבשת לידי תורה הניתנת ליישום.

האטומים שהינם היחידות מהן מורכב הגוף, נמצאים בתנועה מתמדת ורוטטים בתדרים שונים. כאשר האטומים רוטטים בהרמוניה ובתדר בו נועדו לרטוט אנו בריאים, כתוצאה מזיהום אויר, זיהום מגנטי, וירוסים, טפילים, אלרגיות, מתחים, מזון מעובד וטראומות, תדרים מסוימים נמצאים בחסר/משדרים תדר לא סדיר/לא מדויק, כך נוצר מצב דיסהרמוני המתפתח לעיתים למחלה, וכך רפואת התדרים פועלת.
במהלך השנים הצטבר ניסיון של מטפלים וחוקרים מכל העולם שהקפידו ומקפידים לפרסם את הניסיון הקליני שלהם, כך נבנה מאגר מבוסס ניסיון המקשר בין תדר למחלה מסוימת, המאגר הזה מהווה בסיס לגבי טיפול בתדרים,- דוגמה, הראו באופן עקבי שהתדר 10 הרץ מעודד יצור סרוטונין כמו גם עוזר למטבוליזם של סוכר בגוף.

כמו כן נעשה אבחון תוך כדי טיפול בתדרים, במהלך הטיפול ניתן לקבל מהגוף פידבק ישיר ומידי לגביי יעילות התדר שמשודר אליו ברגע נתון. הפידבק מאובחן הן על ידי שיטות אבחון מסורתיות כמו "אבחנת דופק" והן על ידי מכשירי פידבק אחרים. כשהגוף נכנס למסלול של ריפוי הוא מגיב באופן הבא לידי ביטוי במערכת העצבים, הפידבק הבסיסי נותן חיווי האם המטופל חווה מתח או רגיעה עם קבלת התדר. מטפל מנוסה לומד לזהות האם הגוף עלה על מסלול של ריפוי הוא יודע אילו תדרים טובים למטופל ואיזה לא.

בדיקת שיער מושלמת היא כלי מדויק לאבחון ולריפוי

בדיקת שיער היא בדיקה חדשנית, בלקיחת דגם  מהשיער מתגלה עולם ומלואו,  – כידוע המים, האוויר, המזון אפשר לומר שהכל נגוע,  במאה 21  אנו נחשפים לסביבה המזהמת ביותר מאי פעם, גופינו נלחם בתופעות הזיהום השונות, אבל בדיקה מדויקת מגלה שאריות של מתכות כבדות, שהן רעילות בטבען, שאריות של חומרי הדברה, ותרופות שנתנו לנו כשהיינו ילדים…ועוד גורמים נוספים המוזכרים בהמשך המאמר.

בשנים האחרונות מתגברת המודעות לנוכחות חומרים זעירים וקטנים הנפלטים מהתעשייה, מכלי הרכב הרבים ומכלי אוכל כגון אלומיניום, כלים חד פעמיים וכן רהיטי בית וכל מיני מכשירים העשויים ממתכות , ברפואת שיניים ותעשיית צבעים ועוד…. מנהל התרופות של ארה"ב הגדיר למעלה מ – 1000  חומרים ותרכובות הנמצאות בסביבתנו הטבעית, כגורמים שהם בחזקת איום זיהומי אם הצטברותם גולשת מעבר לערכים מסוימים, לפי המחקר המהווים סכנה.

חומרים אלה הינם מולקולות של תרכובות המכילות רעלים בכל מיני סוגים שבדרך הטבע אינם נמצאים בסביבת האדם.

חומרים רעילים אלו חודרים לגוף והם שוקעים בתאים וברקמות השונות, גופנו סופג מידי יום רעלים רבים חלקם נפלט וחלקם נאגר אבל הם פוגעים ומסלקים ויטמינים ומינרלים חשובים, עקב כך הגוף יכול לפתח מחלות פתולוגיות, מיחושים ומחלות שונות.

בדיקת שיער תופסת תאוצה בגלל יעילותה ואמינותה המאפשרת אינדיקציה של רמת היסודות של הקורט ומינרלים וויטמינים. חשוב לציין שבדיקת השיער באה כתוספת לבדיקות דם ושתן. ייחודה בכך שהיא ספציפית ואוטנטית לאדם ומאפשרת הצצה לתוך רקמות הגוף ולאיברים ולבלוטות, וניתן לבדוק מה נספג בהם לאורך השנים, ובכך היא משלימה את התמונה, ונותנת דיאגנוזה מלאה הפותחת לנו צוהר לעולם שלא היינו מודעים לו לפני כן, וכן חושפת פרטים שלא ידענו על קיומם ולא ידענו איך נמצא אותם בעבר.

גוף האדם מכיל 24 ויטמינים 26 מינרלים 18 חלבונים 12 סוגי שומן, נוזלים שונים והרבה חומרים נוספים ותרכובות מהשיער הנבדק מכיל מידע גם על כל התפקודים הפיסיולוגים והאורגניים כל המערכות לתפקודם התקין, מגלה מחלות והתהוותן אלרגיות למזון ולעוד הרבה חומרים שאדם יכול לבוא במגע בסביבתו וכן כל אבני היסוד שאדם מורכב מהם כגון: חלבונים, שומנים, נוזלים, ויטמינים, מינרלים, רקמות.

המידע הזה נאגר בשיער לשנים רבות וניתן תמיד לשלוף אותו, כיוון ששיער הוא יבש ואין בו כלי דם לכן המידע נאגר לאורך שנים.

לסיכום, אדם צריך לדעת שהוא יכול לדעת על מצבו הפיזיולוגי וגם הרגשי וכל התפקודים המשולים במערכות גופו ומחסרים, ורעלים שחדרו לגופו וכל זה על ידי מתן דגם שיער בכמות כפית, במעבדה בודקים היטב ויש תוצאות, המיוחד של בדיקת שיער זו שבבת אחת בודקים את כל הפרמטרים באותו זמן ובאותו מקום אצל אותו אדם.

הבדיקה נעשית בארץ מזה מספר שנים, לכן מתקבלות תוצאות בתוך מספר ימים.

בדיקת השיער מושלמת נותנת מידע אותנטי ומדויק, לאחר שנבדקו תאי השיער במעבדה, ניתן לראות את הגורם לשינוי בתדר . הבדיקה מוציאה מידע מתוך תאי השיער והכרומוזום ומגלה את הסיבה האישית או התורשתית לשינוי בתדר.

מאמרים

אבחון על פי הציפורניים

הציפורניים בנויות משכבה קרטינית: קרטין הינו חלבון סיבי היוצר את הרקמות הקרניות בגוף כמו: עור, שיער וציפורניים. ניתן ללמוד רבות מהציפורניים על פי צבעם, צורתם, עוביים, חריצים, סימנים ונקודות שונות אשר מופיעים עליהם.

בבסיס הציפורן מצוי השורש, האחראי על ייצור התאים שהופכים לאחר מכן ללוחיות המרכיבות את הציפורן. הסהר הלבן שרואים בבסיס הציפורן הוא החלק הנראה של שורש הציפורן. כשנוצרים תאי לוחיות חדשים בציפורן הם דוחפים קדימה את התאים הישנים יותר, שהופכים דחוסים, שטוחים ושקופים. הלוחיות האלה מסתדרות בשכבות צפופות ומסודרות היוצרות את הציפורן.

ציפורן לבנה נקראת "לויקוניכיה" (מיוונית) מדובר בתופעה לא מזיקה שנגרמת עקב פגיעה מזערית בשורש הציפורן, מתאפיין בעיקר אצל אנשים שכוססים ציפורניים.

קיימים כמה סוגים של "ציפורן לבנה" אצל רוב האנשים נמצא "לויקוניכיה פונקטרטה" (נקודתית) שנגרמת מפגיעה בשורש הציפורן עקב טראומה, כסיסה או אויר שנלכד בין תאי הציפורן. ויש גם "לויקוניכיה סאריאטה" (מכוספסת) שבה פסים מופיעים לכל רוחב הציפורן ומלמדים על פגיעה פיזית בשורש הציפורן, הדבר נגרם בעקבות מניקור עמוק מידי, הכתמים נעלמים לאחר כ8 חודשים.

במידה והכתמים חוזרים לעתים קרובות, זה עשוי לנבוע מחוסר באבץ, פסים לבנים בציפורן יכולים להעיד על הרעלת מתכות כבדות או ארסן, מטיפולים כימותרפיים או שחמת הכבד, ובנוסף מחלות זיהומיות כמו חצבת, מלריה, הרפס וצרעת יכולות גם הן לגרום לפסים הלבנים להופיע בציפורניים.

בדיקת ציפורניים - נטורופתיה רפאל גרנות
בדיקת ציפורניים – נטורופתיה רפאל גרנות

כשכל הציפורן מלבינה, מצב זה יכול להעיד על מחסור בחלבון אלבומין בדם, בעקבות כשל בכבד או בכליות, או על בעיות בספיגת חלבון במערכת העיכול. כמו כן מצביע על צריכת חלבון נמוכה בתזונה הגורמת בסופו של דבר לאנמיה עקב ירידה ברמת ההמוגלובין בדם. במצב אנמיה צבע הציפורן מתבהר בהדרגה ואף מלבין כשרמות ההמוגלובין נמוכות מאוד. מאותן סיבות גם אנמיה מחוסר ברזל תגרום להתבהרות של הציפורן ולמרקם דק, ומחוספס שלה…. תוספי מזון מתאימים לאבחון הציפורניים יכולים להיות השלמה יעילה, בתוספת תזונה טבעית.

בשל התופעות האלה, קיימת תורה שלמה לאבחון מחלות לפי מצב הציפורניים, שחלקה מקובל אף על הרפואה המערבית הקונבנציונלית

ציפורניים מתפצלות – סימן על מחסור במינרלים כגון: בצורן, בברון ובסלניום.

ציפורניים שאינן צומחות – מצביע על זרימת דם לקויה ומחסור בקרטין בתזונה הטבעית.

גדילה מהירה מידי של הציפורניים – מצביע על עודף סידן חלבון וויטמין K

קיים מנהג ביהדות בזמן "הבדלה" במוצאי שבת מסתכלים על הציפורניים על ידי אור הנר ואז ניתן לראות סימנים נסתרים.

בדיקת השיער מושלמת נותנת מידע אותנטי ומדויק, לאחר שנבדקו תאי השיער במעבדה, ניתן לראות  את הגורם  לתופעות שיש בציפורניים. הבדיקה מוציאה מידע מתוך תאי השיער והכרומוזום את הסיבה האישית או התורשתית לחוסרים.

שילוב של אבחון באמצעות הציפורניים מתחברת יחד עם האבחונים האחרים, הנמצאים באתר כמו בדיקת שיער מושלמת, אבחון דרך העין, אבחון תדרים וכו'.

אבחון על פי הלשון

אבחון על פי הלשון היא בין שיטות האבחון העיקריות ברפואה הסינית, אזורים שונים בלשון מייצגים את האברים השונים שבגוף, לדוגמה, חריץ באזור מסוים בלשון יראה על בעיה בכבד בעוד שחריץ אחר בלשון יכול להראות בעיה בלב.

התבוננות בלשון משקפת באופן מקיף ומעמיק את מצבו הכללי של הגוף, על איבריו הפנימיים ומערכותיו השונות, שריר הלשון חשוף לכן ניתן לראות בקלות יחסית שינויים, כמו למשל צבעו

  הלשון משקף נאמנה את המצב האמתי של המטופל.

בדיקת לשון - נטורופתיה - דר רפאל גרנות
בדיקת לשון – נטורופתיה – דר רפאל גרנות

הלשון משמרת מצבים ארוכי טווח ואינה משתנה בקלות, לכן היא מהווה יסוד יציב באבחנה.

לשון בריאה תהיה מלאת חיות, והאדם שמוציא אותה יוכל להחזיק למשך 10-20 שניות ביציבות, ללא רעידות, צבעה ורוד, החיפוי בעובי בינוני ובגוון לבנבן, עובייה של הלשון עצמה יהיה בינוני, והיא תהיה חלקה ללא חריצים, הורידים שמאחורי הלשון יהיו בלתי נראים לעין או דקים. בצבע ורדרד-אדמדם מתון, ללא גוון סגול.

לשון שאינה בריאה השינויים בלשון לא בריאה הם רבים ומגוונים, כמספר המחלות והבעיות הרפואיות עצמן…. עם זאת ישנם מספר שינויים עיקריים לשון אדומה: מצביעה על דלקות, מחלות אוטואימוניות ומחלות חום זיהומיות חלק מהלשון אדומה : נטייה לסערות רגשיות ופיזיות, יתר לחץ דם ומחלות לב. לשון חיוורת: יכולה להצביע על אנמיה וחוסר דם. לשון מבוקעת: מצביע על מחסור בנוזלים. לשון נפוחה: עודף משקל, הצטברות מים בריאות.

הסימנים המוזכרים הם רק קצת הסימנים, מיני רבים מאד, העוזרים באבחון המחלות והמצב הנפשי של האדם. שילוב של אבחון הלשון עם אבחונים אחרים נותן תמונה מלאה ומדויקת המאפשרת לעזור בצורה היעילה והטובה עבור המטופל.

שילוב של אבחון באמצעות הלשון מתחברת יחד עם האבחונים האחרים, הנמצאים באתר כמו בדיקת שיער מושלמת, אבחון דרך העין, אבחון תדרים וכו'.